Magazyn EX :: Numer
login/mail
hasło

Witamy,
aby używać spersonalizowanych funkcji, zaloguj się lub zarejestruj.

Strona główna - Autor: Ireneusz Rogala


Bezpieczeństwo i Technologie w Energetyce – ATEX ENERGO 2013

Ireneusz Rogala

Strona: 83
Dział: Relacje

Zakończona 7 marca br. IV Konferencja poświęcona bezpieczeństwu w Energetyce, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień zagrożenia wybuchem, przyniosła szereg nowych akcentów. Pierwszy wykład dr. Michała Górnego z GIG KD „Barbara” przedstawił „mapę drogową” ukazującą, czego możemy spodziewać się w przyszłości w zakresie regulacji ATEX-u. Uzyskaliśmy także optymistyczne informacje o planach przetłumaczenia kilku norm istotnych z punktu widzenia instalacji i eksploatacji urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym.

Wymóg integralności zapewnienia bezpieczeństwa

Ireneusz Rogala

Strona: 1

Słowa kluczowe:
Pracujemy po to, aby zrealizować jakieś cele – czy to osobiste, czy też większego zespołu, drużyny, firmy, czasem cele społeczne. Praca inżynierów i menedżerów zarządzających produkcją zawsze powinna zawierać w sobie element zarządzania bezpieczeństwem. Wynika to z faktu, iż procesy produkcyjne zawsze generują wzmożone ryzyka. Rozwój jest nierozerwalnie związany z ryzykiem.

Ryzyko warunkiem rozwoju, bezpieczeństwo warunkiem sukcesu!

Ireneusz Rogala

Strona: 1

Słowa kluczowe:
Nieustanne zmiany są jedną z niewielu rzeczy, jakich możemy być pewni. Zmiany wynikające z rozwoju nieustannie niosą nowe zagrożenia, które powinniśmy poznawać, oceniać i reagować na nie, aby zapewnić bezpieczeństwo. I tak dochodzimy do pewności, że konieczna jest nieustanna i systemowa praca na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa.

XIII edycja Konferencji Technika Przeciwwybuchowa i Zarządzanie Bezpieczeństwem – 5 grudnia 2012 w Tarnowie

Ireneusz Rogala

Strona: 75
Dział: Relacje

Słowa kluczowe:
Doroczne spotkanie specjalistów z zakresu bezpieczeństwa technicznego miało w tym roku szczególnie interesujący przebieg i odbywało się w kontekście ważnych zmian w polskim przemyśle chemicznym. Tego dnia nastąpił bowiem kolejny etap konsolidacji w branży, powstała poszerzona GRUPA AZOTY.

Bezpieczeństwo pracy przy eksploatacji urządzeń w energetyce

Nowe rozporządzenie Ministra Gospodarki dla Energetyki

Ireneusz Rogala

Strona: 41

W kwietniu 2013 roku opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Gospodarki z 28 marca tegoż roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych, które weszło w życie 24 października 2013 r., zastępując poprzednie rozporządzenie w tej sprawie z roku 1999.

STREFY EX 2013 – XV Konferencja z charakterem!

Ireneusz Rogala

Strona: 81
Dział: Relacje

Tegoroczna XV Konferencja STREFY EX, która odbyła się w Sopocie w dniach 9–10 października, miała swój oryginalny wymiar i jak zwykle niepowtarzalny charakter. Dzięki zaproszonym gościom z całego polskiego przemysłu oraz dość licznemu gronu ekspertów i naukowców z zagranicy Konferencja STREFY EX od lat ma charakter wielowymiarowy i międzynarodowy.

NAMUR 2013 – doroczne spotkanie organizacji niemieckich elektroautomatyków

Ireneusz Rogala

Strona: 84
Dział: Relacje

W tym roku spotkanie elektroautomatyków organizacji inżynierskiej NAMUR było niezwykle bogate w wydarzenia, nowe idee i przepełnione duchem optymizmu zapowiadającego rozwój. NAMUR jako organizacja inżynierska użytkowników sprzętu elektrycznego i AKPiA, głównie z branży procesowej, przekrojowo zajmuje się rozpoznawaniem zagadnień z obszaru przygotowania, wdrażania i eksploatacji takich systemów w praktyce ze szczególnym uwzględnieniem szeroko pojmowanej ekonomii, niezawodności i bezpieczeństwa. Corocznie też Ireneusz Rogala – Automatic Systems Engineering Sp. z o.o. NAMUR 2013 – doroczne spotkanie organizacji niemieckich elektroautomatyków zapraszany jest sponsor wydarzenia, jakim jest uznany producent i dostawca rozwiązań technicznych z tego zakresu.

PZU Risc Engineering Days w Sopocie – konferencja dla przemysłu i ubezpieczeń

Ireneusz Rogala

Strona: 86
Dział: Relacje

Po raz pierwszy na polskim rynku zorganizowana została we wrześniu 2013 roku konferencja łącząca podmioty z obszarów przemysłu, ubezpieczeń i nauki o bezpieczeństwie. To jedyne w swoim rodzaju spotkanie przedstawicieli największych polskich zakładów przemysłowych i branży asekuracji zorganizowało PZU, które zaprosiło swoich najpoważniejszych klientów i partnerów.

Nowości – zagrożenia czy przyczyna rozwoju?

Ireneusz Rogala

Strona: 1

Słowa kluczowe:

Lekcja z historii – dlaczego wybucha?

Ireneusz Rogala

Strona: 1

Słowa kluczowe:

W najnowszym numerze:

Patronujemy:

 

 

ZBRUI ATEX ENERGO ZBF Strefy Ex