Magazyn EX :: Numer
login/mail
hasło

Witamy,
aby używać spersonalizowanych funkcji, zaloguj się lub zarejestruj.

Strona główna - Autor: Sandra Wassink


Urządzenie linowe – zaawansowane urządzenie do wykonywania czynności pomiarowych i regulacyjnych w odwiertach naftowych i gazowych

Sandra Wassink

Strona: 26
Dział: Strefy Ex

W przemyśle naftowym i gazowym określenie „urządzenie linowe” zwykle odnosi się do technologii okablowania wykorzystywanej przez operatorów odwiertów ropy i gazu, która ma na celu umożliwianie zapuszczania urządzeń, w tym urządzeń pomiarowych, w głąb odwiertu w celu wykonania jakichś czynności lub oceny złoża. Może również służyć za odciąg.

Kontenerowa jednostka sterująca w wykonaniu przeciwwybuchowym dla urządzenia do zapuszczania przewodu w odwiercie

Sandra Wassink

Strona: 34
Dział: Strefy Ex

Podczas eksploatacji zarówno istniejących, jak i nowych złóż ropy i gazu stosuje się bezpieczne i zaawansowane technologie oraz specjalistyczne systemy i urządzenia. Zapuszczanie przewodu pod ciśnieniem (ang. snubbing) to metoda polegająca na zapuszczaniu narzędzi i rur do odwiertów pod ciśnieniem oraz wyciąganiu ich. Jest to metoda wymagająca użycia ciężkiego sprzętu w postaci hydraulicznego urządzenia rekonstrukcyjnego (ang. Hydraulic WorkOver Rig – HWO), stosowana w odwiertach naftowych i gazowych. Pracę urządzenia kontroluje niezawodny system sterowania, dzięki czemu jest ona wykonywana w sposób bezpieczny mimo obecności ciśnienia w otworze wiertniczym. Tego typu urządzenia choć są niewielkie, to jednak bardzo wydajne, ponadto pozwalają na szerokie możliwości wykorzystania. To właśnie dzięki tym cechom zostały wybrane do tego rodzaju zastosowań. Jednym z głównych dostawców technologii jest firma BALANCE POINT CONTROL BV.

W najnowszym numerze:

Patronujemy:

 

 

ZBRUI ATEX ENERGO ZBF Strefy Ex