Magazyn EX :: Numer
login/mail
hasło

Witamy,
aby używać spersonalizowanych funkcji, zaloguj się lub zarejestruj.

Strona główna - Autor: Marek Grono


Zaciski firmy Conta-Clip z rozłączalnym zerem, samozaciskowe

Marek Grono

Strona: 73
Dział: Nie tylko Ex

Słowa kluczowe: zaciski elektryczne

Połączenia ekranów kabli z uziemieniem obudowy - system SAB/SSAB firmy Conta-Clip

Marek Grono

Strona: 74
Dział: Nie tylko Ex

System zacisków z elementami wtykowymi ZST firmy Conta-Clip

Marek Grono

Strona: 67
Dział: Nie tylko Ex

Słowa kluczowe: kable zaciski elektryczne
Firma Conta-Clip w ramach poszerzania swojej oferty zacisków wdrożyła nowy produkt – system zacisków sprężynowych ZST. Jest to system do budowania kompatybilnych gniazd i wtyczek montowany na szynie TS35 o dowolnej liczbie pól. Zaciski te można stosować w układach do 500 V z obciążalnością prądową do 24 A.

Moduł wejść/wyjść firmy Conta-Clip

Marek Grono

Strona: 71
Dział: Nie tylko Ex

Serce każdego budynku z układem automatyki stanowi system sterowania (DCS lub PLC). Jego zadaniem jest zbieranie informacji i odpowiednie ustawianie parametrów. Taki system potrzebuje modułów wejść/wyjść, które umożliwiają kontakt pomiędzy serwerem a czujnikami. Firma Conta-Clip posiada w swojej ofercie moduł Webeasy, który specjalnie skonstruowano do wykonania tego zadania.

Nowe dławnice barierowe firmy CMP

Marek Grono

Strona: 77
Dział: Nie tylko Ex

Słowa kluczowe: dławnica wpust kablowy
Uszczelnianie kabli w strefach zagrożonych wybuchem jest kluczowym problemem, którego rozwiązanie w znacznym stopniu wpływa na bezpieczeństwo aplikacji. Istnieje wiele sposobów i rozwiązań uszczelniania kabli, jednak najpewniejszym i najbezpieczniejszym jest zastosowanie dławnic barierowych.

Połączenia elektryczne w systemach fotowoltaicznych

Marek Grono

Strona: 88
Dział: Nie tylko Ex

Słowa kluczowe: zaciski elektryczne
Firma Conta-Clip wprowadziła nową linię produktów uniwersalnych dla każdego producenta ogniw: standaryzowany gotowy do montażu system do stosowania po obu stronach DC i AC. Conta-Clip proponuje siedemnaście wariantów zmontowanych puszek. Obudowy różnią się liczbą szeregów, które można połączyć oraz metodami połączeń (śrubowe lub sprężynowe). Dostępne są wersje z różnymi dodatkowymi aparatami ochrony przepięciowej oraz wyłącznikami prądu stałego. Połączenia są czytelnie oznaczone odpowiednią kolorystyką – plus na czerwono, minus na niebiesko. Oczywiście istnieje możliwość wykonania zestawu dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta.

Zaciski bezpiecznikowe firmy Conta-Clip

Marek Grono

Strona: 64
Dział: Nie tylko Ex

Słowa kluczowe: zaciski elektryczne
Zgodnie z dobrą praktyką inżynierską i obowiązującymi przepisami wymagane jest stosowanie w obwodach elektrycznych zabezpieczeń nadprądowych w postaci bezpieczników. Firma Conta-Clip oczywiście wprowadziła do swojej oferty rodzinę zacisków spełniających to zadanie.

Moduł SMS-MULTI-I/O

Marek Grono

Strona: 78
Dział: Nie tylko Ex

Słowa kluczowe:
Firma Conta-Clip wprowadziła do swojej oferty nowoczesny moduł SMS-MULTI-I/O, dzięki któremu użytkownik uzyskuje możliwość monitorowania i sterowania procesami w sposób zdalny.

W najnowszym numerze:

Patronujemy:

 

 

ZBRUI ATEX ENERGO ZBF Strefy Ex